WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Okres Adwentu który rozpoczynamy, jest przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wspominając pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, kierujemy nasze serca na Jego powtórne przyjście, na końcu dziejów.
Z tych też względów, Adwent jest radosnym czasem pobożnego i pełnego nadziei oczekiwania. Przewodzi nam w tym Matka Boża która jest wzorem i przykładem zawierzenia Bogu. Roraty będą codziennie o godz. 07.00 i wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy do Matki Bożej a dla dzieci przygotowane są pamiątkowe obrazki.
Zwyczajem jest że w I Niedzielę Adwentu, poświęcamy na Roratach opłatki, którymi łamać się będziemy w wigilijny wieczór. Poświęcone, można nabyć w zakrystii, przy dzwonnicy przed i po Mszy św. a także w domu sióstr. Ofiary z tej okazji złożone przeznaczone są na utrzymanie naszych sióstr i wynagrodzenie za ich pracę w naszej parafii.
O godz. 16.30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza św.
Jutro przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników a we środę św. Mikołaja. W czwartek św. Ambrożego a w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Dzieci otrzymają poświęcony medalik tak zwany „cudowny medalik”.
W sobotę wspomnienie św. Jana Diego.
W ubiegłą niedzielę zebrano na tacę kwotę 7974, 33 zł na pokrycie kosztów wykonanego odgromienia. Wszystkim za ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.
Rodzinom z Poznachowic serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:
Dudzik 42; Szymoniak 43; Jasek 107; Kaczmarczyk 70; Gaweł 58 Piech 87.
Przed świętami, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą : w Wiśniowej 13 grudnia od 14.30, a w Wierzbanowej, Kobielniku i Poznachowicach – we wtorek, 12 grudnia od godz. 09.00.
W przyszłą niedzielę można będzie nabyć przy kościele ozdoby na święta Bożego Narodzenia, wykonane przez wolontariuszy.

Opublikowano przez w dniu 2 grudnia 2017 w Ogłoszenia parafialne