WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Miesiąc maj to w kościele powszechnym to czas maryjny. W naszej świątyni nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17:30, a po nim Msza Święta wieczorna.
 2. Dziś przed kościołem będzie zbiórka na operację ciężko chorego dziecka. Z serca wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.
 3. W poniedziałek o godzinie 20:00 nasz tradycyjny „Różaniec w świetle gromnicy”. Prosić będziemy o pokój na Ukrainie, bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny.
 4. We wtorek będziemy wspominać świętego Andrzeja Bobolę – kapłana, męczennika, jednego z patronów Polski.
 5. Z naszych spraw gospodarczych. W tym tygodniu udało się nam:
  • podciągnąć prace na starym cmentarzu na Markówce gdzie chcemy ustawić krzyż upamiętniający znajdujący się tam pierwszy kościół parafialny w Wiśniowej;
  • wyrównać część terenu parku przykościelnego;
  • uporządkować i odnowić zewnętrzne elementy przy naszej plebanii. Bardzo gorąco dziękujemy za wszelką pomoc, zaangażowanie i ofiarowany czas i środki;
  • dokonaliśmy pielęgnacyjnego przycięcia i wycięcia drzew na naszym cmentarzu. Drzewa te zagrażały bezpieczeństwu modlących się przy swoich grobach jak również znajdującym się tam grobowcom i nagrobkom;
  • zostało też zmienione usytuowanie kamery w naszym kościele, jak również odnowiliśmy instalację z nią związaną. I choć w obecnym czasie ważne uczestnictwo we Mszy świętej niedzielnej przez internet jest wypełnieniem chrześcijańskiego obowiązku TYLKO DLA CHORYCH CZY NIEMOGĄCYCH PRZYBYĆ OSOBIŚCIE DO ŚWIĄTYNI, transmisja nabożeństw z naszego kościoła będzie nadal kontynuowana. Wiele bowiem osób z różnych miejsc w Polsce i zagranicy naszej Ojczyzny chce z nami się modlić. Cieszymy się naszymi krajanami z daleka i bliska modlącymi się w tej świątyni i serdecznie zapraszamy.
 6. W związku z powtarzającymi się kradzieżami kwiatków wokół świątyni zostały przed miesiącem zainstalowane kamery wokół kościoła. Proszę więc osobę, która w minionym tygodniu dopuściła się tego procederu, o zwrot zabranych kwiatów, w przeciwnym razie osoba nagrana zostanie poproszona o to z ambony z imienia i nazwiska.
 7. Składamy serdeczne  „Bóg zapłać” rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej za sprzątanie naszej świątyni i porządki wokół Kościoła. Na przyszły tydzień tę troskę o czystość naszej świątyni powierzam mieszkańcom Wiśniowej – Foszczkówki, czyli rodzinom:
  • Jasek 442,
  • Ruman 493,
  • Jamka 774,
  • Jamka 775,
  • Liszka 589,
  • Jamróz 244,
  • Ulman 678.

Opublikowano przez w dniu 13 maja 2023 w Ogłoszenia parafialne