WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Nasze dzisiejsze świętowanie rozpoczyna czas oktawy Bożonarodzeniowej i okres poświęcony radości przypominającej z jednej z największych tajemnic naszej wiary tj. przyjścia Zbawiciela na ziemię.
  • Ojcowie cystersi w Szczyrzycu zapraszają do nawiedzenia żywej szopki na terenie ich klasztoru.
  • Bardzo gorąco dziękujemy p. Markowi i p. Konradowi za wykonanie szopki w naszym kościele.
  • Żywe stworzenia szopce przypominają, że to właśnie tu (u stóp dziecięcia Jezusa) zaczyna się dla człowieka prawdziwe życie.
 2. Bardzo gorąco dziękujemy naszym dzieciom wraz z rodzicami za ich przepiękne uczestnictwo w tegorocznych roratach w naszej parafii. Wystarczy powiedzieć, iż blisko 50 dzieci nie opuściło ani razu rorat albo miało 1 lub 2 nieobecności przez te cztery tygodnie. Serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc w sfinansowaniu nagród dla dzieci.
 3. We wtorek wspominać będziemy świętego Jana apostoła i ewangelistę a w środę świętych młodzianków męczenników, którzy zginęli niewinnie w skutek nienawiści opętanego człowieka do prawdziwego Boga.
 4. Od wtorku wracamy do zwykłego rytmu sprawowania Mszy świętej w tygodniu: bez Mszy Świętych popołudniowych w poniedziałek wtorek i czwartek.
 5. Od wtorku rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną kolędę. O niej powiemy więcej jutro. W styczniu przez okres kolędowy kancelaria czynna tylko po rannych Mszach Świętych.
 6. W sobotę przypada uroczystość świętego Sylwestra, czyli ostatni dzień starego roku.
  Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego rozpocznie się Nieszporami o godzinie 16:00, a bezpośrednio po nich, około 16:45 odprawimy Mszę świętą z prośbą o Boże błogosławieństwo na przyszły rok.
 7. Składka inwestycyjna w ubiegłą niedziele wyniosła około 18.000 złotych – serdeczne „Bóg zapłać” za waszą życzliwość i ofiarność.
 8. Z naszych spraw gospodarczych – w minionym tygodniu udało się nam:
  • wykonać oświetlenie wnętrza naszej przycmentarnej dzwonnicy . Jest to wstęp do wykonania całościowego jej oświetlenia, które jeśli pan Bóg pozwoli, zostanie wykonane w nowym roku;
  • został też wykonany nowy element konfesjonału (przy wyjściu na chór) w ramach planów zainstalowania nowych, bardziej intymnych konfesjonałów w naszej świątyni. Jeśli korzystając z niego ktoś miałby własne spostrzeżenia czy uwagi, prosimy o ich zgłoszenie.
 9. Składam serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Wierzbanowej za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę ostatniemu rejonowi z Wierzbanowej tj. rejonowi XIII, a więc rodzinom:
  • Pazdur 133,
  • Dominik 34,
  • Bednarz 5,
  • Konieczny 63,
  • Filipiec 129,
  • Rokosz 110.
 10. Na czas wspólnego świętowania życzymy naszym parafianom i gościom:
  by Boża Dziecina przyniosła prawdziwy pokój każdej rodzinie i każdemu z Was. Nich  potęga tej świętej Nocy da Wam siłę do wytrwania w każdym doświadczeniu a radość i dobroć przybywających do betlejemskiej groty zapaliła Wasze serca do niesienia wszelkiego dobra w dzisiejszy świat . Życzymy też radosnego , rodzinnego i owocnego świętowania tych pięknych dni.
  Szczęść Boże.

Opublikowano przez w dniu 25 grudnia 2022 w Ogłoszenia parafialne