WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godzinie 17:30. Zapraszamy zarówno do naszej świątyni, jak również do naszych przydrożnych kapliczek na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
 2. W poniedziałek przypada święto świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  O godzinie 20:00 „różaniec w świetle gromnicy” w intencja o ustanie wojny a także w intencji naszej Ojczyzny
 3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
 4. W sobotę o godzinie 20:00 przypada kolejny wieczór uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 5. W sierpniu nasza parafia wyjeżdża na pielgrzymkę do Medjugorie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu dokończyliśmy wycinki drzew, które zagrażały bezpieczeństwu modlącym się przy grobach swych bliskich na naszym cmentarzu. Bardzo prosimy o zachowanie czystości i porządku na terenie naszego cmentarza, a szczególnie o wykaszanie traw wokół grobów swoich bliskich.
 7. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom sprzątającym naszą świątynię w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam te troskę mieszkańcom Poznachowic Dolnych rejon XI, rodziny:
  • Szpilka 55,
  • Krzykawski 7,
  • Bajer 154,
  • Dudzik 29,
  • Dudzik 131,
  • Grabacki 117,
  • Ciślik 36,
  • Dziadkowiec 133.

Opublikowano przez w dniu 15 maja 2022 w Ogłoszenia parafialne