WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
 2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim.
 3. Dzisiejsza niedziela jako pierwsza niedziela maja jest tradycyjnie u nas dniem przyjęcia przez naszych małych parafian I KOMUNII ŚWIĘTEJ. Serdecznie dziękuję siostrze Bernadetcie za przygotowanie dzieci do tej uroczystości. Rodzicom tych dzieci za ogromne zaangażowanie w sprzątanie naszej świątyni, jej wystrój i dar Komunijny którym jest ekran – telewizor, który służy nam już od przeszło 3 miesięcy.
  W dniu dzisiejszym jest odprawiana dodatkowa Msza Święta o godzinie 12:45 dla osób bezpośrednio niezainteresowanych uroczystościami I-Komunijnymi.
 4. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 17:30. Po jego zakończeniu będzie sprawowana Msza Święta wieczorna.
  W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo majowe będzie po każdej Mszy Świętej Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Dzieci po majówce kompletują sobie naklejki, by jak największą ich ilość przynieść do stóp Matki Bożej na końcu maja i dokonać wpisu do naszej złotej księgi małego parafianina.
  Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  To również dzień świętego Atanazego biskupa i doktora Kościoła.
 6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w niedzielę. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 7. W środę będziemy wzywać orędownictwa świętego Floriana – patrona strażaków.
 8. W piątek zaś będziemy się modlić ze świętymi Apostołami Filipem i Jakubem.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca:
  • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź od 17:00, Msza Święta wieczorna i zmianka tajemnic Żywego Różańca.
  • w piątek spowiedź również od godziny 17:00.
 10. W tym tygodniu nie ma różańca za o pokój i naszą Ojczyznę. W poniedziałek nie będzie też czynna kancelaria po południu.
 11. Na najbliższy tydzień powierzam troskę o czystość naszej świątyni mieszkańców Poznachowic Dolnych, rejon IX:
  • Dudzik 54,
  • Pałka 85,
  • Szynal 45,
  • Kwaśny 132,
  • Piwowarczyk 103,
  • Dudzik 134,
  • Kowal 152,
  • Kowal 153.

Opublikowano przez w dniu 1 maja 2022 w Ogłoszenia parafialne