WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
 3. Jutro, w poniedziałek, uczcimy świętego Marka Ewangelistę. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.
  W naszej parafii w tym dniu ksiądz biskup  Robert Chrząszcz na Mszy Świętej o godzinie 17:00 udzieli SAKRAMENTU BIERZMOWANIA młodzieży naszej parafii, wchodzącej w dorosłe chrześcijańskie życie. Otoczmy ich naszą gorącą modlitwą.
 4. We wtorek będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 5. W piątek naszą modlitwę poprowadzi święta Katarzyna Sieneńska, patronka Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
 6. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. W naszej wspólnocie w tym dniu poprowadzimy dzieci DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Dzieci przystąpią w dwóch grupach, na Mszach Świętych o godzinie 9:00 i 11:00, i na te godziny zapraszamy rodziny i bliskich dzieci komunijnych. Ze względu na wielkość naszego kościoła niezainteresowanych bezpośrednio tą uroczystością zapraszamy na pozostałe Msze święte o godzinie 7:00 i 18:00 i (UWAGA !!!!) będzie także w przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta o godzinie 12:45.
 7. Z naszych spraw gospodarczych:
  • nasza składka gospodarcza w miniona niedzielę wyniosła około 30.000 zł. Za tą ogromną ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Jednocześnie pragniemy poinformować, iż od połowy maja rozpoczynamy gruntowny remont naszych organów kościelnych.
  • składam serdeczne podziękowanie pewnej rodzinie za wykonanie naprawy ogrodzenia przy naszej świątyni, zniszczonego podczas zimowej nawałnicy. Wszelkie prace z tym związane zostały wykonane w formie daru. Ogromne „Bóg zapłać”.
  • zostały wymienione kolejne okna w naszej plebanii. Gorące podziękowania za bezpłatny dar wymiany okien firmie remontowej z Kobielnika i troskę o estetyczny wygląd naszej plebanii.
  • przekazuję również gorące podziękowania za wykonane elementy upiększające naszą świątynię.
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana ksiądz Stanisław Dybeł. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi im łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.
  „…wieczne odpoczywanie…”
 9. Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom sprzątającym naszą świątynię w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień troskę o czystość naszej świątyni polecamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

Opublikowano przez w dniu 24 kwietnia 2022 w Ogłoszenia parafialne