WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 roku został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 roku w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.
 2. We wtorek 24 sierpnia uczcimy świętego Bartłomieja, apostoła.
 3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Święty Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.
 4. W piątek wspominać będziemy świętą Monikę, matkę świętego Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna.
 5. W sobotę zaś naszej modlitwie będzie przewodził święty Augustyn, biskup i doktor Kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej gminie obchodzimy Dożynki. Msza święta, która rozpocznie czas naszego świętowania i dziękczynienia za zbiory rozpocznie się o godzinie 15:00 i będzie sprawowana za Rolników mieszkających w naszej Gminie.
 7. Z naszych spraw gospodarczych: w minionym tygodniu udało się nam:
  • otworzyć nową kancelarię parafialną
  • uporządkować naszą dzwonnicę przykościelną.
   Bardzo gorąco dziękuję za pomoc druhom strażakom z drużyny Wiśniowskiej, zwłaszcza za sprzątanie dzwonnicy.
   Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wszelką pomoc.
 8. Ogromne Bóg zapłać obecnym na sprzątaniu naszej świątyni. Na przyszły tydzień powierzam troskę o czystość świątyni rodzinom:
  1. Murzyn 289,
  2. Sumek 147,
  3. Szynal 446,
  4. Bednarz 738,
  5. Rokosz 808.

Opublikowano przez w dniu 22 sierpnia 2021 w Ogłoszenia parafialne