WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” — usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg.

W tych ostatnich dniach przeżyliśmy namiastkę kataklizmów grożących światu, W takich chwilach my jako ludzie wierzący w Boga nie możemy stać bezczynnie, sparaliżowani strachem. Wszak mamy obietnice Bożej opieki. Dlatego wtedy gdy siła mięśni zawodzi a rozum ludzki też nie jest w stanie pomóc, zapalmy gromnice !!! w naszych domach i w ich świetle módlmy się o Boże miłosierdzie dla nas i całego świata. To jest działanie, które każdy z nas może podjąć niosąc prawdziwa pomoc sobie i innym.

Przy okazji składamy gorące podziękowania druhom strażakom za gotowość i ofiarność w niesieniu fizycznej pomocy.

W poniedziałek będziemy wzywać wstawiennictwa św. Teresy Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

We wtorek będziemy wspominać św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

W sobotę modlić się będziemy ze św. Maksymilianem Marią Kolbe, franciszkaninem, męczennikiem obozu Auschwitz-Birkenau.

W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

W tym dniu przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

Składam serdeczne Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Na ten tydzień proszę o opiekę nad kościołem rodziny:

  • Rokosz 179,
  • Rokosz 593,
  • Żądło 600,
  • Żądło 8,
  • Dróżdż 648.

W sobotę 14.08.2021 o godz. 20.00 wieczór adoracji, na który serdecznie zapraszamy.

Opublikowano przez w dniu 8 sierpnia 2021 w Ogłoszenia parafialne