WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Modlitwa o dobre urodzaje i zachowanie plonów ziemi od nieszczęść i tragedii towarzyszy Kościołowi od dwudziestu wieków. Również dzisiaj modlimy się prosząc o urodzaje, byśmy mogli dzielić się chlebem z głodującymi, których nie brakuje i w naszych czasach. W Kościele rozpoczynają się tzw. Dni krzyżowe, jak również modlitwy za kraje głodujące.

Codziennie w naszym kościele odprawiamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, czyli o godzinie 18:30, a w niedzielę i święta przed Mszą, czyli o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek przy kapliczce przy Domu Kultury, o godzinie 20:00, Orkiestra Dęta prezentuje pieśni Maryjne – serdecznie zapraszamy.

Od przyszłej niedzieli nie będzie już Komunii Świętej udzielanej poza Mszą Świętą.

W tym tygodniu, w czwartek 13 maja, przeżywamy kolejną rocznicę objawień Maryjnych w Fatimie, w piątek święto świętego Macieja Apostoła, w sobotę błogosławionej Zofii Czeskiej, w modlitwie pamiętamy o siostrze Zofii zakrystiance, która tego dnia obchodzić będzie swoje imieniny. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

W sobotę 15 maja, o godzinie 20:00 wieczór adoracji – serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy serdecznie rodzinom z Wiśniowej za posprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy rodziny:

  • Konieczny 110,
  • Rokosz 803,
  • Rokosz 305,
  • Kowalczyk 121,
  • Jurek 539.

Opublikowano przez w dniu 9 maja 2021 w Ogłoszenia parafialne