WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Wraz z całym Kościołem trwamy w radości Bożego Narodzenia. Śpiewem naszych narodowych kolęd i pastorałek wyrażamy w sposób prosty tę prawdę naszej wiary, która przez pokolenia dała natchnienie wszystkim tworzącym pieśni o Bożym Narodzeniu.

Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli śpiew kolęd.

W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w niedziele.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego i dobiega końca Okres Bożego Narodzenia.

W tym tygodniu Mszy świętych o godzinie 6:30 nie będzie. Intencje przyjęte na tę godzinę zostaną odprawione w następnym tygodniu. Rodzinom z Wiśniowej serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w minionym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

 • Najda 517;
 • Opioł 526;
 • Mrozek 367;
 • Piotrowicz 365;
 • Dudzik 165;
 • Kulak 298.

Przypominamy, że ze względu na obostrzenia epidemiczne oraz sugestię księdza Biskupa, w tym roku odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie nie będzie. Jeśli jednak ktoś miałby pragnienie poświęcić nowy dom, lub z innych względów chciałby zaprosić księdza na prywatne spotkanie, może to uczynić wcześniej umawiając spotkanie telefonicznie. Numer telefonu jest podany na stronie internetowej naszej parafii.

Dodatkowo w kolejne soboty w styczniu na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości. W sobotę 09.01.2021 na godzinę 17:00 zapraszamy mieszkańców Wiśniowej (połowa miejscowości od kościoła w kierunku Wierzbanowej). Plan tych Mszy świętych będzie podany na stornie internetowej. Na tych Mszach zbierana ofiara będzie przeznaczona na wynagrodzenie Pana Organisty.

Szóstego stycznia czyli w uroczystość Trzech Króli ministranci i lektorzy będą po Mszach Świętych rozprowadzać kadzidło i kredę. Ofiary składane przy tej okazji będą w tym roku stanowić podziękowanie za ich całoroczną posługę przy ołtarzu. Z góry dziękujemy za wsparcie i zrozumienie w tym szczególnym roku.

Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Kultura i My zaprasza mieszkańców Gminy Wiśniowa po sześćdziesiątym roku życia, nieaktywnych zawodowo, do udziału w zajęciach Klubu Seniora Plus. Szczegóły na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Plan Mszy Świętych kolędowych:

 • Wierzbanowa: 02.01.2021
 • Wiśniowa połowa miejscowości od kościoła w kierunku Wierzbanowej: 09.01.2021
 • Wiśniowa połowa miejscowości od kościoła w kierunku Poznachowic: 16.01.2021
 • Poznachowice: 23.01.2021
 • Kobielnik: 30.01.2021

Opublikowano przez w dniu 2 stycznia 2021 w Ogłoszenia parafialne