WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Pan Jezus, wstępując do nieba, przekazał apostołom polecenie: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.

Rozpoczynający się w Kościele Tydzień Misyjny zachęca nas do modlitwy w intencji misjonarzy duchownych i świeckich. Przybliża nam też prawdę o powszechności Kościoła świętego.

W dniu dzisiejszym przypada święto świętego Łukasza ewangelisty. Po południu o godzinie 16:30 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza święta.

Jutro przypada wspomnienie świętego Pawła od Krzyża, a we wtorek świętego Jana Kantego, patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa. W czwartek świętego Jana Pawła II, a w piątek świętego Jana Kapistrana. W sobotę wspomnienie świętego Antoniego Marii Clareta, biskupa.

Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne podziękowania – „Bóg zapłać„ za troskę o czystość naszej świątyni ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Murzyn 627;
  • Hojoł 426;
  • Głąb 426;
  • Kowal 326;
  • Stalmach 169;
  • Murzyn 401;
  • Gorczyca 154;
  • Kaczmarczyk 388.

Niezmiennie zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 18:00 w kościele.

W środę 21.10.2020 na Mszę Świętą o godz. 17:00 i różaniec zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Po modlitwie spotkanie w kościele.

Przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które można składać w zakrystii po Mszach Świętych.

Zakończyły się prace przy budowie dzwonnicy. Przychodzi czas, aby złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego dzieła. Dziękujemy Panu Bogu, który natchnął serca i umysły wielu ludzi, którzy podjęli się tego zadania. Dziękujemy Komitetowi, który kierował pracami. Ich zaangażowanie, wysiłek a także wiara i oddanie sprawie, były imponujące. Ten zapał potrafili przenieść również na innych i w ten sposób poprowadzili dzieło do samego końca. Szczególnie dziękujemy osobom najmocniej zaangażowanym: Czesławowi Bednarczykowi przewodniczącemu Komitetu, Stanisławowi Lenartowi, Dorocie Rokosz, Pawłowi Waśko. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez ofiarę a także swoją pracę wnieśli wkład w budowę dzwonnicy. Odtąd dzwonnica będzie służyć, na chwałę Bogu i pożytkowi ludzi.

Jednocześnie zachęcamy, aby włączyć się w budowę kaplicy przedpogrzebowej, można to uczyć dzisiaj w trakcie zbiórki przeznaczonej na ten cel.

Opublikowano przez w dniu 17 października 2020 w Ogłoszenia parafialne