WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w naszej Ojczyźnie jako dzień wdzięczności za świętego papieża Jana Pawła II.

W wielu ośrodkach organizowane są akademie, prelekcje i spotkania, których celem jest przybliżenie postaci świętego a zwłaszcza Jego nauczania.

Wspaniałą ideą jest, by w tym dniu wesprzeć ludzi młodych i zdolnych, a pochodzących z rodzin skromnie żyjących. Dlatego zbiera się ofiary do puszek: na ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego i na zewnątrz świątyni, przy wejściu głównym z przeznaczeniem na stypendium dla nich.

W liturgii Kościoła wspominamy dzisiaj świętego Jana XXIII, papieża, a jutro św. Jana Bejzyma. W środę myśli i nasze serca kierujemy w stronę tych, którym po rodzicach zawdzięczamy najwięcej – w stronę naszych nauczycieli, z okazji Dnia Nauczyciela. Oni uczyli nas czytać i pisać, uczyli zachowania i postawy w życiu. Odkrywali przed nami tajniki świata, ucząc poznawać jego piękno. W dniu Ich święta otoczmy ich naszą modlitwą i prośmy, by Chrystus Pan, jedyny i najlepszy nauczyciel, prowadził ich po labiryntach ludzkiego, rodzinnego i zawodowego życia. Niech też napełnia ich swoją miłością, by mogli obdarzać nią swoich uczniów. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci, młodzież, rodziców zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji nauczycieli w środę na godzinie 17:00. W tym dniu przypada wspomnienie Świętej Małgorzaty Marii Alacoque. Jej to właśnie w XVIII wieku objawił Pan Jezus tajemnicę pierwszych piątków.

W czwartek wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, a w piątek

świętej Jadwigi Śląskiej. Dzień wyjątkowy w historii naszego Narodu. W tym dniu w roku 1978, został wybrany papieżem Jan Paweł II.

W sobotę przypada wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika a w przyszłą niedzielę świętego Łukasza Ewangelisty.

Rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni i otoczenia składamy ciepłe i serdeczne „Bóg zapłać”, a na ten tydzień prosimy:

  • Murzyn 324;
  • Tomera 51;
  • Dominik 56;
  • Tomera 58;
  • Tomera 339;
  • Dominik 291;
  • Budzeń 409.

Opublikowano przez w dniu 11 października 2020 w Ogłoszenia parafialne