WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W tajemnicy Wcielenia ukazała się w całej pełni solidarność Boga z ludźmi. Przybycie Boga w ludzkim ciele domaga się wyjścia ludzi z biernego oczekiwania. Niech zachętą dla nas będą słowa psalmu:

“kto wstąpi na górę Pana, kto stanie w jego świętym miejscu”.

I znów wzorem i ładem jest dla nas Matka Boża. Jej wkład w dzieło zbawienia sprawia, że nazywamy Ją :

„przyczyną naszej radości”.

O godz. 16:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.

We wtorek ostatnie Roraty o godz. 7:00 i Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy w gronie rodziny do wigilijnego stołu. Zadbajmy o tradycyjną, katolicką oprawę tej wyjątkowej Wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody i wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, czy może w sąsiedztwie.

Niech tej niezwykłej Wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa i czytanie Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się poświęconym opłatkiem i śpiew kolęd.

Na godz. 24:00 zapraszamy na uroczystą Mszę świętą zwaną Pasterką. Zapraszamy wszystkich na wspólne przywitanie Dziecięcia Jezus w betlejemskim żłobie.

W środę uroczystość Bożego Narodzenia a w czwartek święto świętego Szczepana, męczennika. Po każdej Mszy świętej poświęcenie owsa, a składka przeznaczona jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Rodzinom z Kobielnika za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”, a na ten tydzień prosimy:

  • Bednarz 28;
  • Bednarz 87;
  • Drożdż 192;
  • Tokarz 118;
  • Twardosz 86;
  • Weszka 196.

Opublikowano przez w dniu 22 grudnia 2019 w Ogłoszenia parafialne