WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Niedziela Palmowa obchodzona jest w Kościele, jako pamiątka tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, przed swoją męką.

Poświęcenie palm przed każdą Mszą świętą, a uroczyste poświęcenie na Mszy świętej o godzinie 11:00. A po jej zakończeniu, konkurs palm przed kościołem.

Po południu o godzinie 16:30 nabożeństwo Drogi krzyżowej, a o godzinie 17:00 Gorzkie Żale i o godzinie 18:00 wieczorna Msza święta.

W Wielkim Tygodniu obchodzić będziemy tajemnice naszego zbawienia:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienie Najświętszego sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godziny 22:00.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Adoracja w ciemnicy od godziny 7:00 przez cały dzień. O godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godzinie 18:00 rozpoczną się obrzędy adoracji Krzyża Świętego i zakończą się przeniesieniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja Pana Jezusa w grobie trwać będzie nas przez całą noc.
Wszystkich zapraszamy do adoracji wspólnej, lub prywatnej w ciszy, a Tradycyjnie już panów strażaków z całej parafii zapraszamy do trzymania straży przy Grobie Bożym.
Ofiary złożone przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie W tym dniu obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę przychodzimy by nawiedzić Pana Jezusa w Grobie i poświęcić wielkanocne pokarmy.
Nie zapomnijmy o szczególnym klimacie tego dnia.
Poświęcenie pokarmów w kościele będzie o godzinie 9:00, 10:00 11:00, 12:00 i 13:00. W Wierzbanowej o 10:00, w Kobielniku o godzinie 10:30 a w Poznachowicach Dolnych o 12:00.
O godzinie 18:00 rozpoczną się obrzędy Wielkiej Soboty, a więc poświęcenie ognia, wody i paschału, a zakończą się uroczysta Mszą świętą Wigilii Paschalnej. Prosimy w tym dniu przynieść do świątyni świece. Po zakończonej mszy świętej adoracji Pana Jezusa w grobie już nie będzie.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta procesja rezurekcyjna rozpocznie się o godzinie 6:00. Zapraszamy na te doroczne uroczystości wszystkich, a więc dzieci młodzież i dorosłych, Panów strażaków i orkiestrę, zabierzmy też feretrony i chorągwie, by w ten sposób wyrażając radość i wesele oddać chwałę i uwielbienie zwycięzcy śmierci piekła i szatana.

Rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne “Bóg zapłać”, a na ten tydzień prosimy:

  • Bogacz 79
  • Bednarczyk 75
  • Bednarczyk 421
  • Jamka 603
  • Bednarczyk 73
  • Grabowski 499

Równie szczere i serdeczne “Bóg zapłać” składamy panom:

  • Radosławowi Rokoszowi
  • Czesławowi Bednarczykowi
  • i wszystkim panom którzy pomagali przy odnowieniu alei przy Drodze Krzyżowej przy kościele
  • a także panom strażakom za oczyszczenie kamiennym podstaw tejże Drogi Krzyżowej

W Wielki Piątek o godzinie 10:00 wyruszy Droga Krzyżowa na Księżą Górę w intencji chorych, cierpiących i samotnych.
Początek Drogi Krzyżowej przy szlabanie.

Opublikowano przez w dniu 14 kwietnia 2019 w Ogłoszenia parafialne