WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Wypada nam żyć w czasach pośpiechu, rosnącego tempa życia, nieustannego zabiegania za wieloma sprawami równocześnie, a także pogoni za dobrami doczesnymi, warto zastanowić się nad słowami, które Pan Jezus skierował do patronki dnia dzisiejszego – św. Marty: “Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona”.
Z racji przypadającego w środę wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. pomodlimy się o dobre i szczęśliwe korzystanie z wszelkich pojazdów i szczęśliwe poruszanie się po naszych drogach.
O godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza św.
We wtorek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, a w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego.
W czwartek o godzinie 17:00 “Godzina Święta” i okazja do Spowiedzi świętej. W tym dniu nawiedzając świątynię można zyskać odpust zupełny “Porcjunkuli”.
W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 17:00 Spowiedź święta, a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.
W sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po wieczornej Mszy św.
W przyszłą niedzielę w miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu.
Rodzinom z Wiśniowej pięknie dziękujemy, składając serdeczne “Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:
– Piskorski 417
– Tokarz 53
– Percik 522
– Drabik 210
– Stalmach 261
– Humaj
Rodzice ciężko chorego Kuby Mistarza z Wierzbanowej zwracają się z prośbą o pomoc w zebraniu środków pieniężnych na operację, która pomoże chłopcu wrócić do zdrowia.
Dlatego w przyszłą niedzielę przy kościele odbędzie się kwesta do puszek jako pomoc choremu.

Opublikowano przez w dniu 28 lipca 2018 w Ogłoszenia parafialne