WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Od Mszy Świętej Wigilii Zmartwychwstania, gdy rozległo się radosne “Alleluja”, Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcyjną procesją wokół świątyni, oznajmiamy tę prawdę naszego życia całemu światu. Zmartwychwstaniem swoim Pan Jezus przypieczętował i potwierdził, że ostatnie słowo do Niego należy, ponieważ jest zwycięzcą nawet śmierci. Niech wielkanocne wydarzenia w których uczestniczymy i które przeżywamy sprawią, że w życiu codziennym będziemy też świadkami Zmartwychwstałego Pana.
Po południu o godzinie 17:30 uroczyste wielkanocne Nieszpory i wieczorna Msza Święta.
Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Polecać będziemy Bogu Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie, jej profesorów i studentów, uczelnię powołana do życia przez papieża świętego Jana Pawła II.
W tych podniosłych i uroczystych dniach, składamy sobie życzenia. Niech będzie wolno i nam złożyć życzenia wszystkim mieszkańcom Parafii, a także Waszym gościom i wszystkim przebywającym na naszej ziemi:

Niech zmartwychwstały Pan obdarzy Was zdrowiem, pogodą ducha i radością serca, niech też nieustannie towarzyszy Wam – jak uczniom idącym do Emaus – w codziennych trudach i zmaganiach, wśród przeciwności i chwilach radości, dając odczuć swoją obecność. Niech też zaradza Waszym potrzebom i obficie darzy swoim pokojem.

Opublikowano przez w dniu 31 marca 2018 w Ogłoszenia parafialne