WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W tajemnicy Wcielenia, ukazała się w pełni solidarność Boga z ludźmi. Przybycie Boga w ludzkim ciele, domaga się wyjścia ludzi z biernego oczekiwania. Niech zachętą dla nas będą słowa psalmu:
„Kto wstąpi na górę Pana, kto stanie w Jego świętym miejscu”… I znów wzorem i przykładem jest dla nas Matka Boża, Jej wkład w dzieło zbawienia sprawia że nazywamy Ją: „Przyczyną naszej radości”.
Niedziela dzisiejsza jest czwartą niedzielą adwentu a równocześnie wigilią Bożego Narodzenia. Mszy św. wieczornej nie będzie, zasiądziemy natomiast do wigilijnej wieczerzy.
Niech to będzie okazja, może jedyna w roku do pojednania, zgody i wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych czy sąsiadów.
Niech tej wyjątkowej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa i czytanie Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się poświęconym opłatkiem i śpiew kolęd.
O godz. 24.00 uroczysta Msza św. zwana Pasterka. Na wspólne przywitanie Pana Jezusa w betlejemskim żłobie zapraszamy wszystkich.
Jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego. Słowo Stało się Ciałem i zamieszkało między nami a tym którzy Je przyjęli dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi. Ta radosna nowina, jest powodem naszego świętowania w Kościele, w gronie rodziny i przyjaciół. Dzieciątko z betlejemskiej groty, to Mesjasz zapowiedziany przez proroków. Jego narodziny to wydarzenie o którym trzeba mówić które trzeba wyśpiewać radosną pieśnią, za które Bogu Najwyższemu trzeba złożyć dziękczynienie. We wtorek uroczystość św. Szczepana, męczennika. Porządek Mszy św. jak w niedziele i święta.
W środę święto św. Jana, apostoła i ewangelisty a w czwartek święto świętych Młodzianków, męczenników.
W przyszłą niedzielę święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i wspomnienie św. Sylwestra, papieża.
O godz 16.00 Nieszpory a następnie odśpiewamy suplikacje i Święty Boże. Po zakończeniu nabożeństwa wieczorna Msza św.
Rodzinom z Poznachowic serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy rodziny z Wiśniowej: Warmuz 208; Bajer 386; Biel 198; Bajer 570; Głąb 199; Dybeł 237.
Cystersi w Szczyrzycu, zapraszają na żywą szopkę przy klasztorze do 2 stycznia w godz. 10.00 do 18.00.

Opublikowano przez w dniu 23 grudnia 2017 w Ogłoszenia parafialne